Malta Hükümetinden Dil Okulu Öğrencilerine 1 Milyon Euroluk Destek!

Malta Hükümetinden Dil Okulu Öğrencilerine 1 Milyon Euroluk Destek!

1 Haziran 2021’de Malta dil okullarının tekrar yüz yüze eğitime geçeceğini duyuran Malta Hükümetinden öğrencilere sürpriz bir haber geldi. Hükümet Malta’ya dil eğitimine gelecek öğrenciler için toplam 1 milyon Euroluk bir bütçe ayırdıklarını açıkladı.

Bu destekten faydalanmak için öğrencilerin yapması gerekenler ise oldukça basit. Tabi ki önce Malta’da dil okuluna kayıt olmak, vize almak ve ülkeye giriş yapmak. 1 Haziran-31 Aralık 2021 tarihleri arasında Malta’ya dil eğitimine gidecek öğrenciler ayrılmış 1 milyon Euroluk bütçe bitmediği sürece maddi destek talebinde bulunabilecekler. Belirtilen tarih aralığı dışında öğrencilerin minimum 15 günlük bir dil eğitimi için gelmeleri şart. Türkler için şu anda Malta’da minimum 13 hafta dil eğitim alma şartı hala devam ettiği için eğitim süresi ile ilgili bir sıkıntı yok. Öğrenci başına düşen toplam destek miktarı ise günlük 10 Euro’dan maksimum 300 Euro ile sınırlı. Yani minimum 13 haftalık Malta dil okuluna gidecek öğrenci maksimum 300 Euro Malta hükümetinden destek ödemesi almaya hak kazanacak. Elbette bunun için 1 milyon Euroluk bütçenin gittiğiniz tarihte dolmamış olması gerek.

Öğrenciler 300 Euroluk desteği nakit olarak alamıyor, nakde çeviremiyor veya dil okulu ödemelerinde kullanamıyorlar. 300 Euroluk desteğe hak kazanmışlar ise kendilerine günlük 10 Euro tutarında verilen fişleri dükkan, market, restaurant ve cafelerde yapacakları alışverişlerde kullanabilecekler. 300 Euroluk destek yemeksiz konaklamada kalan bir öğrencinin Malta’da 1 aylık yeme-içme ve diğer kişisel giderlerini karşılaması için yeterli bir rakam olacaktır. Yani kısaca Malta hükümeti dil okulu öğrencilerinin1 aylık giderini finanse ediyor diyebiliriz.

Bu maddi destek ilk gelen işi kapar mantığı ile dağıtılacağından Malta’da dil okuluna gitmek isteyen öğrencilerin bir an önce kayıt işlemlerini yaptırmaları gerekir. Türkiye’den vize başvuru işlemlerinin de bayram tatili sonrası açılacağını ve ortalama 3-4 haftada sonuçlanacağını düşünürsek bu yazı Malta’da dil okuluna giderek ve hükümet desteğinden faydalanarak geçirmek istiyorsanız bir an önce harekete geçin.


%30'a varan indirimlerle Malta'da İngilizce öğren!

Dünyanın en iyi dil okullarında indirimli fiyatlarla İngilizce öğrenme fırsatını kaçırmayın! Bilgi almak için hemen tıklayın


YAZAR HAKKINDA
EDUMAG

EDUMAG size keyifli ve yararlı yurtdışı eğitim içerikleri sunan bir sosyal içerik platformudur.