Kaplan Philadelphia Dil Okulu İncelemesi

Kaplan Philadelphia Dil Okulu İncelemesi

2016 yılında düzenlenen EDUMAG İçerik Yarışması’nda birinciliğe yükselerek kazandığım Kaplan dil okulu ile Philadelphia‘da aldığım eğitimin incelemesini 7 başlıkta sizlerle paylaşacağım. Keyifli okumalar..

Yaşam

Philadelphia, Amerika’nın Pensilvanya Eyaleti’nin en büyük, ABD’nin ise 5. büyük şehridir. ABD’nin ilk başkentidir. Amerika’nın birçok tarihi sürecini başta mimariden olmak üzere anlayabilirsiniz. Dil okulu için orada bulunmak da bu konuda ekstra katkı sağlıyor aslında. Yeni keşfedilecek yerler bulabiliyorsunuz. Keyifli kafeler, eski Amerikan kültürünü yansıtan restoranlar aldığınız eğitimi keyifli hale getiriyor.

Ekonomik anlamda incelersek Amerika’nın en hesaplı şehirlerinden biri diyebiliriz. Yaşam, eğitim masrafları belli başlı eyaletlere göre daha uygun ama bu demek değil ki o belli başlı eyaletlere ya da şehirlere ulaşımınız çok zor! Konum olarak New York ve Washington’ın tam arasında kalıyor iki saatlik bir yolculukla buralara ulaşabiliyorsunuz.

Eğitim

Kaplan dil okulu İngilizce eğitimi konusunda çok gelişmiş metotlara sahip. Biraz bu eğitimden bahsedelim. Başta dil yeterliliği sınavına giriyorsunuz bir bilgisayar başında sonra kurunuzu belirleyip sizi sınıfınıza yerleştiriyorlar. Her pazartesi o hafta gördüğünüz konulardan sınav oluyorsunuz ve bu bilgilerinizi sürekli taze tutmanızı sağlıyor. Katılmanız gereken kulüpler var. Aslında katılmanız gereken değil de katılmaya can attığınız kulüpler diyelim. Güzel bir kafede kahvenizi içip yanınızdaki yabancı arkadaşınızla keyifli oyunlar oynadığınız külüpler yani 🙂

Derslerde sıkıcı grammer bilgilerinin yerini eğlenceli okumalar alıyor. Eğitmenleriniz sürekli derste sizi konuşturmaya yönelik aktiviteler düzenliyor. Tabi bu aktiviteler sadece sınıf içinde de kalmıyor, kafelere, restoranlara gidip bazı dersleri oralarda işliyorsunuz.

Kaplan Philadelphia dil okulu gerçekten gördüğüm en eğlenceli, en anlayışlı, en başarılı eğitim kadrosuna sahip.

Konaklama Seçenekleri ve Kolaylığı

Kaplan Philadelphia dil okulu sizin tercihinize göre sizi ev ya da bir yurda yerleştiriyor. Buralarda da birçok kriter söz konusu tabi. Okula yakınlığı, ailenin size uygun olup olmaması gibi… Gitmeden önce aracı kurumunuz tarafından size bir ön bilgilendirme anketi gönderiliyor. Örneğin yemediğiniz yemekler, alerjiniz olan şeyler göz önüne alarak Kaplan dil okulu sizi iyi bir konaklamaya yönlendiriyor. Diyelim ki tüm bunlar olduktan sonra yine memnun kalmadınız, evinizi tabi ki değiştirebiliyorsunuz. Benim ev arkadaşı ve ev maceralarıma başka bir yazımda uzun uzun değinmek istiyorum.

Kültürel Aktiviteler

Amerika’ya geldiniz günlerinizin dolu dolu geçmesini istiyorsunuz. Her gün ”Bugün ne yapsam?” gibi sorularda boğulmamanız adına Philadelphia Kaplan dil okulu her ayın başında bir aylık aktivite ajandası yayınlıyor. Bir gün Boston’a geziye, bir gün şehrin en eski müzesine gidiyorsunuz. Her ay kendini güncelleyen bu aktiviteler oluşturulurken ekonomik durumunuz, İngilizcenize sağlayacağı katkı, toplulukla yapılabilir olması gibi önemli birçok etken göz önüne alınarak yapılıyor. Yani bunun için ekstra bir zaman kaybetmiyorsunuz. Eğer istediğiniz bir aktivite olursa onu da ekleyebiliyorlar. Tabi eğer kendiniz bir plan yapmak isterseniz de Philadelphia eğlencesi, gezilecek yerleri, kültürel ve sanatsal aktiviteleri fazla olan bir üniversite şehridir.

Ulaşım

Türkiye’den ulaşım ile başlayacak olursak Amerika’ya en az 12 saatte gelebiliyorsunuz. Yarım dünya turu yani 🙂 Ama uçaklar bu gibi uzun yolculuklara göre gayet konforlu ve rahat. Philadelphia’ya Türkiye’den direk uçuşlar var ama siz New York’tan da geçebilirsiniz. New York’tan gün içinde birçok tren seferi mevcut.

Philadephia içinde ulaşım çok rahat. Her yere trenle gidebildiğiniz gibi birçok otobüste şehrin her yerine ulaşım sağlıyor.

Eğer Türkiye’de ehliyetiniz varsa burada araç kullanabiliyorsunuz. Tabi birçok trafik kuralı farklı olduğu için öncelikle derin bir araştırma yapmakta fayda var. Bu konuma Amerika’nın çok katı kuralları olduğunu söyleyebiliriz.

Eğlence

Philadelphia’nın üniversite şehri olduğundan bahsetmiştik. Burada onlarca üniversite var ve dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan Penn Üniversitesi de bu şehirde. Bundan yola çıkarak birçok öğrenci için düzenlenen partiler, aktivitelerde fazlasıyla şehirde mevcut.

Güvenlik

Tabi ki her şehrin güvenli olmayan bir bölümü var ama Kaplan dil okuluyla gelmeniz ve kalacak yerinizi onların ayarlaması bu konudaki belirsizliği ortadan kaldırıyor onlar sizin için en yaşanılabilir ve en güvenli lokasyonları buluyorlar. Ben güvenliğimi ihlal edecek herhangi bir durumlar burada karşılaşmadım. Zaten Amerika’nın genelinde tüm gün yollarda polisleri görebiliyorsunuz ve herhangi bir durumda da yardım isteyebiliyorsunuz.


%30'a varan indirimlerle Amerika'da İngilizce öğren!

Dünyanın en iyi dil okullarında indirimli fiyatlarla İngilizce öğrenme fırsatını kaçırmayın! Bilgi almak için hemen tıklayın


YAZAR HAKKINDA
Sümeyye Konuşlu

Keşfetmeyi, bakmayı değil görebilmeyi, çizmeyi seven yeni mezun bir tasarımcı...