Avustralya’da Çekilmiş 7 Efsane Film

San Andreas (2015) (imdb 6.2)

Kaliforniya’da yaşanan ve batı kıyı şeridinin tamamını etkileyen büyük çaplı bir deprem faciasının ardından yaşanan arama kurtarma sürecinde, itfaiye eri Tom’un yaşadıklarını konu alan film, genç adamın duygusal hayatı ile sorumluluklarını dengede tutma çabasına odaklanıyor.

imdb.com/San.Andreas

Wolverine (2013) (imdb 6.7)

Wolverine uzun yıllar önce Japonya’da gerçekleşen savaşta hayatını kurtardığı eski bir dostunun yardım istemesi sonucu onu ziyarete gider. Arkadaşı artık yaşlanmış ve ölüm döşeğinde olan biridir. Logan ilk günkü gibi genç ve dinçtir. Logan’ın hep bir ölümlü olmak istediğini de bilen yaşlı adam ona sürpriz bir teklifte bulunur fakat aslında işler Logan’ın sandığı gibi değildir.

imdb.com/Wolverine

Ghost Rider (2007) (imdb 5.2)

Johnny Blaze, tehlikeli motorsiklet sahnelerinde oynayan bir dublördür. Beklenmedik olaylar sonucu babası ve kız arkadaşının hayatı karşılığında ruhunu şeytana satar ancak bu değiş tokuş onu geceleri ortaya çıkıp intikam alan şeytani ve lânetli bir ruha dönüştürür.

imdb.com/Ghost.Rider

The Matrix Revolutions (2003) (imdb 6.7)

Neo için kontrolden çıkan ve virüs programı haline gelen ajan Smith ve yandaşlarının yol açtığı afete karşı koymak ve anlaşmazlığı çözmek için daha önce hiç bir insanoğlunun gitmeyi başaramadığı Makine Şehrinin kalbine ulaşmaktır.

imdb.com/The.Matrix.Revolutions

Mission: Impossible II (2000) (imdb 6.0)

IMF’nin casusu olmadığını ispatlayan Hunt’a yeni görev verilir. Görevi çalınan çok tehlikeli virüsü bulmak zorundadır. Hunt’a bu iş için eski ortağı bilgisayar uzmanı Luther ile hırsız kız Nyan yardım ederler.

imdb.com/Mission.Impossible.2

Tomorrow, When the War Began (2010) (imdb 6.2)

7 Avustralyalı gencin haftasonu için değişiklik yapıp büyüleyici güzellikte olan, “cehennem” ismi verilen doğal ortamda kamp yapmaları ile başlayacaktır. Ancak kamp sona erip, kasabaya döndüklerinde ise geride bıraktıkları hayatlarından eser kalmamış olduğunu göreceklerdir.

imdb.com/Tomorrow.The.War.Began

Heaven Burning (1997) (imdb 5,7)

Aile zoruyla sevmediği bir kadınla evlenen Japon bir kadın, balayının son gecesinde kaçırılmış süsü vererek eşini terk eder ve kendini bir banka soygununun ortasında bulur. Burada yolu Colin (Russell Crowe) ile kesişecektir. Banka soyguncuları bundan sonra Colin ve kızın peşindedir..

imdb.com/Heaven.Burning

YAZAR HAKKINDA
Halil İbrahim Çetin

Traveler, Adventurer, Panelist
Erasmus Polonya - Kielce 2018