Yurtdışında Eğitim Almak için 40 Süper Neden

Yurtdışında Eğitim Almak için 40 Süper Neden

Kendinizi geliştirebilir, pratik yapabilir ve dil becerilerinizi bileyerek hayata daha iyi hazırlanabilirsiniz.

Yurtdışında eğitim almak dünyayı gezip görmeniz için inanılmaz bir fırsattır. Bunu ne kadar değerlendirirseniz sizin için o kadar getirisi olur.

Eğer yurtdışında eğitim alıyorsanız, kendi ülkenizden farklı konular üzerinde, değişik tekniklerle eğitim alıyorsunuz demektir. Böylece eğitim sistemi hakkında bilgi edineceksiniz.

Rahatlık bölgesinden ayrıldığınız için yurtdışında ayaklarınızın üzerinde durmak size biraz zor gelecek. Markete gidip kendi alışverişinizi yapacak, sepetinizi her seferinde aynı ürünlerle dolduracak, çevrede aynı insanları görüp, aynı şeyleri yapacaksınız. Ancak böylelikle yeni yemekler hazırlayacak, yeni arkadaşlar edinebileceksiniz.

Gittiğiniz ülkede bir süre yaşadıktan sonra, turist olarak gelecek herkese rehberlik yapabilir, bu sayede şehir hakkındaki bilgilerinizi ve yabancı dilinizi geliştirebilirsiniz.

Ufkunuz açılır ve yaşıtlarınıza göre daha çabuk olgunlaşırsınız.

Gittiğiniz ülkenin sanat, tarih ve kültürünü öğrenerek dünyaya yeni bir perspektiften bakabilirsiniz.

Aile yanı konaklama tercih ederek, yabancı dilinizi ana dili olan ailelerden öğrenebilirsiniz.

Eğer çok şanslıysanız, yabancı biriyle çok sıkı bir arkadaş olabilirsiniz. Aynı zevk ve fikirlere sahip, kafa dengi bir arkadaşla tanışmamanız için bir hiçbir engel yok!

İlgilendiğiniz spor dalında gittiğiniz ülkenin kulüplerine katılarak, yeni teknik ve taktikler öğrenebilirsiniz. Aynı şey, sanat, müzik, dans vb. alanlarda da geçerlidir.

Gittiğiniz ülkenin festival, fuar, geleneksel tören ve kutlamalarına katılabilir, neden önemli olduğu hakkında birinci ağızdan bilgi edinebilirsiniz.

Yurtdışına gittiğinizde kimlerin gerçek arkadaşlarınız olduğunu görebileceksiniz. Sizinle iletişimi koparmayan arkadaşlarınızla daha sıkı olacaksınız.

Fotoğrafçılık yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz. Kendi anılarınızı, resimlerinizi bir albüm veya videoda toplayarak, arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Sosyal medyadaki paylaşımlarınız birçok arkadaşınızı kıskançlıktan çatlatacak, onların da yanınıza gelmesini sağlayacaktır.

İngilizce öğreterek gittiğiniz ülkede para kazanabilirsiniz.

İlham verici, kendi ülkenizden farklı bilgiler bulabileceğiniz kütüphane ve kültürel merkezler gibi kaynaklardan yararlanabileceksiniz.

Yurtdışında eğitim almanın yanı sıra, öğrencilik indirimlerinden yararlanabileceksiniz. Ucuz ulaşım, yemek, gezi ve partilerden faydalanabileceksiniz.

Öz güven kazanmış biri olarak ülkenize döndüğünüzde kendiniz için yapacağınız çok şey olacak. Bunlardan başlıcaları, iyi bir çevre edinmek ve daha iyi iş imkanlarına yönelmek olacaktır.

Şanslıysanız yurtdışı eğitim burslarından yararlanabilirsiniz.

Okuduğunuz üniversite veya dil okulu prestijliyse, CV’niz çok daha akılda kalıcı olacak.

Akıcı bir yabancı dile sahip olmanın kariyerinize ve kişisel hayatınızda açtığı sayısız kapıdan yararlanabileceksiniz.

Yeni yemekler deneyecek, nasıl yapıldığını öğrenip, döndüğünüzde ailenizi ve arkadaşlarınızı şaşırtacaksınız.

Yurtdışında eğitime gittiğinizi CV’nizde yazmanız, sizi gitmeyen çoğunluğa göre birkaç adım ileride tutacaktır.

İşverenler, sizinle gerçekleştirdiği mülakatlarda, yurtdışında edindiğiniz deneyimlerden etkilenecektir.

Yabancı gelenek göreneklerini daha yakından tanıyarak, iş hayatınızdaki uluslararası görüşmeleri rahatlıkla yürütebileceksiniz.

Diğer ülkelerden tanıştığınız kişilerle uluslararası çapta çevre edinmiş olacaksınız. Hatta bazıları sizin kariyeriniz için yardımcı bile olabilir.

Yaşadığınız şehirde bisiklet kullanarak, sağlıklı kalabilir ve oranın yerel halkına eşlik edebilirsiniz.

Yurtdışında öğrendiğiniz yabancı dil ile, toplu taşımada ya da iş ortamında duyduğunuz yabancı dildeki konuşmaları anlayabileceksiniz. Özellikle sizin hakkınızda konuşulanları anlayınca, süper gücünüz olduğunu düşüneceksiniz.

Yurtdışında üretkenliğinizi yeniden canlandırabilirsiniz.

Kendi ülkenizin, evinizin, ailenizin ve arkadaşlarınızın kıymetini daha iyi anlayacaksınız.

Öz güveniniz yüksek ve eğitim aldığınız ülke İspanya’ysa, öğrendiğiniz dil ile Güney Amerika’da da kolayca yaşayabilirsiniz. Aynısı diğer diller için de geçerli.

Yurtdışında nasıl daha kaliteli ve hesaplı yaşayabileceğinizi deneyimleyerek keşfedeceksiniz.

Kendine yeten, özgür bir birey olacaksınız.

Yeni tanıştığınız yabancılar sizin aksanınızdan ve öz güveninizden dolayı yurtdışında eğitim deneyimi edindiğinizi hemen fark edecek.

Ülkenize döndüğünüzde İngilizce film/dizi ve kitapları yabancı dilde, alt yazısız izlerken çevrenizdekileri şaşırtacaksınız.

Döndükten sonra istemsizce, ”Ben yurtdışındayken/…’dayken” diyerek cümlelerinize başlayacaksınız.

Yurtdışında eğitime gidenlerin çoğu, yurtdışında eğitim döneminin hayatında yaşadıkları en iyi dönem olduğunu söyler.

‘Hayatta en çok yapmak istediğim 10 şey’ listenizdeki ilklerden birkaçını tamamlayabilirsiniz.

Yabancı banka hesabı edinme, konaklayacak bir yer bulma, markette pazarlık yapma ve yurtdışında eğitim gibi hayatta bazı ilkleri yaşayacaksınız. Böylece, yaşamınızda her şeyi yapabileceğinizi fark edeceksiniz.

Unutmayın, hayatta en çok yapmadığınız şeyler için pişman olursunuz..


%30'a varan indirimlerle yurtdışında İngilizce öğren!

Dünyanın en iyi dil okullarında indirimli fiyatlarla İngilizce öğrenme fırsatını kaçırmayın! Bilgi almak için hemen tıklayın

YAZAR HAKKINDA
Furkan Tur

EDUMAG Web Developer