Suyun Hafızası ve Masmavi Berraklığı ile Keyfine Varabileceğiniz Yerler

Suyun Hafızası ve Masmavi Berraklığı ile Keyfine Varabileceğiniz Yerler

Masmavi berraklığı anladık da Suyun Hafızası da nereden çıktı diyeceksiniz şimdi.

Suyun hafızası gerçekten var mıdır? Ne kadar ve nasıl bilgi toplayabilir ve topladığı bilgileri nasıl hatırlayabilir? Suyun bilimle açıklanmış mükemmelliğinin dünyaya yansıdığı göz kamaştırıcı plajlarıyla hayatınızda en az birini görmeniz gereken yerleri getiriyorum ekranlarınıza.

1. Her şey Benveniste'nin deneyleri ile başladı.

1. Her şey Benveniste'nin deneyleri ile başladı.

1988 yılında Fransız immünolog Jacques Benveniste Nature Dergisi’nde buluşunu yayımlandı. Her yeni buluşta olduğu gibi bilim dünyası bu araştırmanın tamamen saçmalık olduğunu düşünmüş.

Benveniste, DNA hücrelerinin belli bir frekansta foton (ışık) yaydığını, farklı hücrelerin farklı frekansta titreştiğini, farklı titreşimdeki iki hücre yan yana geldiğindeyse yeni bir frekans oluşturup birlikte bu frekansta titreşmeye başladıklarını ve elektro manyetik dalgalar ile bir çağlayan yaratıp ışık hızında yolculuk ettiğini keşfetmiş.

1980’li yıllarda suyun içinde bulundurduğu her maddeyi hafızasına kaydettiğini, birbirlerinden ayrıldıklarında bile o maddenin tüm özelliklerini akarken gittiği her yere de taşıdığını ifade etmiş.

Örneğin suya bir zehir yerine sadece zehrin frekansını yüklediğinde bile zehrin kendisi eklenmiş gibi içine konulan sinekleri öldürdüğünü tespit etmiş.

2. Öğrenciden öğrenciye fark var da suda yok mu?

2. Öğrenciden öğrenciye fark var da suda yok mu?

Başka bir deneyde aynı saf su farklı öğrencilere verilmiş ve kişilere göre suyun yapısının farklı şekiller aldığı gözlemlenmiş. Fotoğrafta görüldüğü gibi her motif bir diğerinden farklı.

Biz ilkokul yıllarında sadece kışın yağan kar tanelerinin birbirinden farklı şekillerde olduğunu öğrendiğimizde hayretler içinde şaşıp kalıyorduk, heyecanlanıyorduk. Bir de şimdi düşünün. Okurlarımda ufak da olsa bir heyecan ve merak hissedebiliyorum…

3. Motiflerin gücü adına!

3. Motiflerin gücü adına!

Bunlara ek olarak çiçek deneyi yapılmış suyla etkileşime geçen farklı tür çiçeklerin kameralı mikroskop olan buzdolaplarında dondurup her su tanesinin ayrı ayrı fotoğrafları çekilmiş. Sonuç tahmin ettiğiniz gibi her çiçek adeta suya ikizini bırakmış. Meraklılar detaylı olarak motifleri ve fazlasını inceleyebilirler.

4. Suyla konuşan adam: Masaru Emoto

4. Suyla konuşan adam: Masaru Emoto

Dr. Masaru Emoto, suya belli düşünceler uyguladığında, donmuş suda oluşan kristallerin, değişik motifler haline geldiklerini keşfetmiştir. Doğal kaynaklardan gelen suya sevgi, mutluluk, gibi olumlu ve güzel kelimeler söylendiğinde alınan örneğin kar tanesi düzeninin parlak ve simetrik haliyle karşılaşırken, çevre kirliliğinin olduğu bölgelerden gelen su örneklerinde veya negatif düşüncelere maruz bırakılan suyun koyu renkli, asimetrik, tamamlanmamış motifler oluşturduğunu gözlemlemiş.

5. Suyla kendinize neler olabileceğini düşündünüz mü?

5. Suyla kendinize neler olabileceğini düşündünüz mü?

İnsan vücudunun ortalama yüzde 70’inin su olduğunu bilmeyenimiz yok. Peki kaçımız bu zamana kadar bu suyun vücudumuzda tuttuğu suretler sebebiyle psikolojimizi, bedenimizi, yaşantımızı, yakın çevremizi hatta dünyayı etkileyebileceğini düşündük? Ekrana göz gezdirenlerinizin bir çoğu olumsuz duygu ve hislerle dolu belki de mutsuz. Yeni bir şey öğrendiniz. Döngüyü değiştirmek sizin elinizde!

Size günde 3.5 litre su için demeyeceğim. Kendinizi güzeli görmek için zorlayın da demeyeceğim. Çünkü şimdi size güzelliği getiriyorum. Güzelliği görmek isteyenler lütfen okumaya devam edin. Her şey şimdi başlıyor… 🙂

6. Cocoa Island Beaches, Maldivler

6. Cocoa Island Beaches, Maldivler

Maldivlerde çirkin bir kumsal asla bulamazsınız. Şnorkelle yüzebilir, Cruise turlarına katılabilirsiniz. Kakao Adası saf ve berrak suyun, pardon!, güzelliği barındıran suyun cenneti gibi adeta!

7. Whitehaven Beach, Avustralya

7. Whitehaven Beach, Avustralya

Kristal beyaz silika kumları ve turkuaz renkli suları ile bilinen plajda yıl boyu çalışmışlığınızın karşılığını alabileceksiniz. Burada tatili kim istemez ki?

8. Navagio Beach, Yunanistan

8. Navagio Beach, Yunanistan

Zakynthos Adası’nın kuzeybatı kıyısındaki küçük, tenha bir koy olan Navagio, Yunanistan’ın en görkemli plajıdır. En çok fotoğraflanan karelere sahip olduğu inkar edilemez. Sarp kayalıklarla ve İyonya Denizi’nin yanardöner turkuaz suları ile çevrili olan bu plaj nefesinizi kesecek ve  kalbinize mutluluk dolduracaktır.

9. Wai’anapanapa Black Sand Beach, Maui

9. Wai’anapanapa Black Sand Beach, Maui

Yemyeşil tropikal yeşillikler ve siyah lav uçurumları arasında, Hana Otoyolu’nun hemen dışında yer alan bu sıradışı kumsal, Hawaii kültürünün köklü bir mekanıdır. Okyanus sakin olduğunda yüzebilir, eşsiz fotoğraflar çekebilir ve izinli alanda kampın keyfine varabilirsiniz.

10. Ipanema Beach, Rio de Janeiro, Brezilya

10. Ipanema Beach, Rio de Janeiro, Brezilya

Plajın şık ve destansı doğal güzelliğinin, sabahın samba ritimlerinde geceye düştüğü günlerde kusursuz bir şekilde ahenkle savrulduğu, suyun üzerinde güneşin batışının sergilemesini alkışladığı yerdir, Ipanema.

11. Phra Nang Beach, Tayland

11. Phra Nang Beach, Tayland

Phra Nang, güzel manzarasıyla ağzınızı uçuklatabilir. Korkutucu uçurumlardan atlamak için gelen kaya tırmanıcıları arasında ünlüdür ve sadece Ao Nang’dan longtail tekne ile ulaşılabilir.

12. Bardağın her zaman dolu tarafından bakın!

12. Bardağın her zaman dolu tarafından bakın!

Su gibi gidip su gibi çabucak dönsün diye arkalarından bir koca su dökeriz ya sevdiklerimizin… Kabuğunuzu kırıp seyahate çıkacağınız zaman bunu size de yapacaklar 🙂

Umarım yazımızın sonunda su gibi berrak ve güzel düşüncelerle kendinizden başlayıp dünyayı değiştirmeye ufak da olsa bir adım atarsınız. Unutmayın, düşünce her şeydir.

Bir düşünceyle yabancı dil öğrenmeye başlayan, hayallerindeki ülkelere gezmeye giden hatta orada yaşamaya veya çalışmaya başlayan, gönüllülük hizmeti, projeleri ve fırsatları kovalayan insanlardanız. Hepsi bir düşünce değil miydi? Tıpkı size ulaştırmak istediğim bu yazım gibi.

Adımlarınızın sizi tüm dünyayı dolaştırması dileğiyle… Su gibi sevgiyle kalın!

Berrak deniz ve plajlar ile ilgili bu içerikleri de mutlaka okuyun!

YAZAR HAKKINDA
Buse Melis Esen