Yurtdışında Okuyabileceğiniz En İyi 6 İşletme Bölümü

Yurtdışında Okuyabileceğiniz En İyi 6 İşletme Bölümü

Yurtdışında işletme bölümlerinde okumak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği eğitim merkezlerinden biri olan IBS’ten yola çıkarak, sizlere okuyabileceğiniz en iyi 6 bölümden bahsedeceğiz. IBS (International Business School), Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de yer alan ve işletme alanında Avrupa’nın en iyi üniversitelerinden biridir. Çok uzatmadan bölümlere geçelim.

1. Finansal Yönetim / BSc in Financial Management

1. Finansal Yönetim / BSc in Financial Management

Bu finansal yönetim programından mezun olarak, finansal tabloları okuma ve anlama, işletme önerilerini değerlendirme ve sermaye ve para piyasalarının nasıl çalıştığı hakkında bilgi edinme yeteneğinizi geliştireceksiniz.

IBS, öğrencilerin istihdam edilebilirlik becerilerini arttırmaya büyük önem veren bir üniversitedir. IBS, mezunlarının iş başvurularında diğerlerine göre daha avantajlı olmaları sağlamak için iş alanında en fazla kırılabilir becerileri geliştiren SIDE’ı (Becerilerin Belirlenmesi Geliştirme Kurulunu) kurmuştur.

Kariyer İmkanı

Bu dereceye sahip mezunlar, ticari bankalar, emeklilik fonları, sigorta şirketleri ve borsacılar da dahil olmak üzere çeşitli kurumlarla risk veya yatırım yöneticisi olarak kariyer için iyi donanımlı hale gelmektedir. Mezunların bir kısmı aynı zamanda kurumsal finansman alanında da kariyerlerini sürdürmekte veya mesleki muhasebe yeterliliklerine başlamaktadır.

2. Turizm Yönetimi / BSc in Management with Tourism

2. Turizm Yönetimi / BSc in Management with Tourism

Bu bölüm, yönetim programının bir uzmanlığıdır.

Turizm, büyük müzik veya spor etkinlikleri, aile hafta sonları veya bir adada bir rüya tatili gibi modern yaşamdaki büyük anların çoğunun kalbinde yer alan bir sektördür. Turizm, kültürel miras, festivaller ve etkinlikler dahil olmak üzere çeşitli bağlamlarda operasyonları ve işletmeleri yönetmek için gerekli becerilere sahip olmanızı sağlayacaktır.

Kariyer İmkanı

Turizm ortamında çalışarak yetiştirilen beceriler, çağdaş hizmet odaklı ekonomide çok çeşitli işletmeler tarafından da teşvik edilmektedir. İşte bu derece ile kariyer yapabileceğiniz birkaç yer: Uluslararası Oteller, Havayolları, İkram ve Ziyafet Yönetimi, Konferans ve Etkinlik Organizasyonu, Tur Operatörleri, Seyahat Acenteleri, Cruise Gemileri, Spa ve Wellness ve Medikal Turizm, Tatil Köyü Yönetimi, Tema Parkları, Hedef Pazarlama ve Geliştirme Danışmanlığı, Kayak Merkezi ve Ulusal Turizm Büroları.

3. Diplomasi ile Yönetim / BSc in Business and Diplomacy

3. Diplomasi ile Yönetim / BSc in Business and Diplomacy

Bu program, size uluslararası uluslararası ilişkilerin bağlamsal bir anlayışını sağlayacak ve geleneksel olarak uluslararası diplomasi alanında gerekli beceriler kazandıracak, sofistike, disiplinlerarası bir uluslararası iş anlayışı sağlayacaktır. Seçtiğiniz bir coğrafi bölge hakkında derinlemesine bilgi sahibi olacaksınız.

Kariyer İmkanı

IMF veya DTÖ gibi uluslararası kuruluşların ve özellikle AB’nin bölgesel entegrasyonlarının çalışmasına özel önem verilecektir. Derecenin disiplinlerarası doğası nedeniyle, hem özel hem de kamu sektöründe çok çeşitli kariyer fırsatlarına sahip olacaksınız.

4. Sanat ile Yönetim / BSc in Management with Arts

4. Sanat ile Yönetim / BSc in Management with Arts

Bu bölüm, yönetim programının bir uzmanlığıdır.

Bu program sizi sanat ve etkinlik topluluklarını oluşturan insanları ve organizasyonları yönetmede başarılı olmak için eğitmektedir. Müzik endüstrisi de dahil olmak üzere yalnızca tarih, finansman, sanat ve sanat eserleri hakkında bilgi edinmenin yanı sıra uygulamalı modüller aracılığıyla sanatsal yaratıcı süreçle ilgili pratik deneyim kazanırsınız. İsteğe bağlı modülleri alarak, pop müzik, film endüstrisi veya galeri yönetimi gibi özel ilgi alanlarına dalabilirsiniz.

Kariyer İmkanı

İsteğe bağlı modülleri alarak, pop müzik, film endüstrisi veya galeri yönetimi gibi özel ilgi alanlarına dalabilirsiniz. Birçok mezun, sanat galerilerinde veya müzelerde küratör veya görsel kültür ve sanat piyasası ile ilgili alanlarda çalışan yazar veya danışman olarak çalışmaktadır. Edindiğiniz eğitim ve beceriler sizi çalışma konunuzla mutlaka ilgili olmayan bir dizi kariyere de hazırlayacaktır.

5. İnsan Kaynakları ve Psikoloji ile Yönetim / BSc in Management with HRM and Business Psychology

5. İnsan Kaynakları ve Psikoloji ile Yönetim / BSc in Management with HRM and Business Psychology

Bu bölüm, yönetim programının bir uzmanlığıdır.

Bu program size genel psikoloji konularında disiplinlerarası bir anlayış sunar;

Kariyer İmkanı

Bu bilgiyi belirsizlik altında yönetsel karar verme, işyerinde örgütsel davranış, tüketici psikolojisi, iş başvurusu için test yöntemleri, iş görüşmesi becerileri, değişim yönetimi ve diğerleri gibi çeşitli bağlamlarda uygulamak için eğitilirsiniz. Bu karmaşık bilgi, sadece birkaçı olmak üzere yönetim danışmanı, İK uzmanı veya pazarlama hesap yöneticisi olarak istihdama yol açabilir.

6. Pazarlama ile Yönetim / BSc in Management with Marketing

6. Pazarlama ile Yönetim / BSc in Management with Marketing

Modern dünyamızda insanlar her beş dakikada bir pazarlama ile iletişim kurmaktadır. Ama mesajını nasıl iletebilirsin? Pazarlama lisans derecesi ile yönetim ve pazarlama araştırması, iletişim ve yönetim hakkında kapsamlı bilgi edinebilirsiniz.

Kariyer İmkanı

Mezunlar, yaratıcı bir ajansta veya Ürün Yönetimi, Satış, Reklam, Halkla İlişkiler ve Pazar Araştırması dahil medya sektöründe geniş bir yelpazede pazarlama rollerinde kariyerlerini sürdürebilmektedir.

Yeni IBS mezunları, PR / pazarlama / reklam ajanslarında veya FMCG sektöründe, sağlık sektöründe veya medyada marka yöneticileri veya satış yöneticileri olarak çalışmaktadır.

Yurtdışı işletme bölümleri ile ilgili bu içerikleri de mutlaka okuyun!

YAZAR HAKKINDA
Burçin Arıkan

StudyZONE Academic Programs Manager