İngiltere’de Dil Eğitimi ve Dil Okulları

İngiltere’de Dil Eğitimi ve Dil Okulları

İngilizcenin ana yurdu olan İngiltere, İngilizce dil eğitimi denince akla gelen ilk ülkedir. İngilizce öğrenmek için pratik yapmak çok önemlidir ve bu dilin konuşulduğu çevre ile iç içe olmak size hiç bir yerde elde edemeyeceğiniz bir avantaj sağlar. Bu yazımda İngiltere dil eğitimi üzerine genel bilgileri aktaracağım.

Birçok dünya ülkesinden çok sayıda öğrenci dil öğrenmek maksadıyla yurtdışı eğitimine başvurmaktadır. Bunların arasında en büyük paya sahip olan İngiltere öğrencilere eğitim alanında büyük fırsatlar sunmakta ve her geçen sene büyüyen eğitim turizmini geliştirmektedir. İngiltere’nin konum olarak Türkiye’ye yakın olması ülkemiz öğrencileri için kaçırılmaz bir fırsattır. Yakın dediysek de arabayla değil tabi ki, uçakla 4 saat 30 dakikalık bir mesafeden söz ediyoruz.

İngiltere’de Dil Okulları ve Bulundukları Kentler

Farklı kültürlerin buluştuğu İngiltere modern yaşam koşulları, yemyeşil doğası, insanlara sunduğu imkânlar ve taşıdığı tarihi geçmişiyle çekiciliğini artırmaktadır. İngiltere’nin pek çok bölgesinde çeşitli sayıda ve yüksek kalitede okullar bulunmaktadır. İngiltere’de dil okulu eğitimi için başkent Londra eğitim bakımından akla gelen ve en başarılı sayılabilecek ilk kenttir. Oxford ve Cambridge üniversiteleri İngiltere’nin en büyük gurur kaynaklarındandır ve dünya sıralamasında ilk 100’ün içerisinde 10’dan fazla İngiliz okulu bulunmaktadır.

Bu şehirler eğitim alanında olduğu kadar konaklama ve turizm bakımından da sayısız ve muhteşem imkânlara sahiptir. Ziyaretçilerine zengin kültür mirasını cömertçe sunan İngilizler kahvaltıları, çayları ve yemekleri ile de öğrenci dostu olduklarını gösterirler. Ayrıca dünyanın en popüler antik anıtı Stonehenge, içerisinde cezaevi, saray, hazine tonoz, gözlemevi ve hayvanat bahçesi bulunduran Tower of London, inanılmaz güzellikteki kaleleri ile tarihini koruyarak ilerleyen İngiltere, tarihi açıdan sevenlerine bir ziyafet sunuyor..

İngiltere’de dil eğitimi, eğitim bakımından büyük bir hizmet sektörüne dönüşmüş dil kursları bulunmaktadır. Eğitim kalitesini artırmak için kendi öğrencilerine ve eğitim amacıyla ülkesinde bulunan dünya ülkeleri öğrencilere sosyal aktivite noktasında da sınırsız imkânlar vermiştir.

Dil Okullarının Kalitesi ve Denetimi

İngiltere Eğitim Turizmini ciddiye almaya başladığı andan itibaren, neredeyse her şehirde düzinelerce Dil okulu, Kolej ve Özel Eğitim kurumu açılmaya başlandı. Ve hepimiz biliyoruz ki eğitim dikkatli bir denetim ve gözetim istemektedir. Bu yüzden İngiltere dil okullarının denetimi British Council ve English UK tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu denetim ile birlikte dil okullarının başarı ve kalitesi daha üst noktalara taşınmaya başladı, rekabet arttıkça eğitimin kalitesi ve standartlar daha yukarı taşındı.

Dil Okulları Programı

Son olarak Dil programlarından bahsedelim, Dil Eğitimleri farklı seçeneklerden oluşmaktadır. Bu seçenekler öğrencilerin istek ve tercihlerine göre oluşturulmuştur ve yoğunlukları farklılıkları göstermektedir. İngiltere’de dil okulu eğitimi Haftalık olarak hazırlanan programlar programlar 20 ile 30 saat arasında değişmektedir. 20 saat isteyen öğrenciler hafta içi sabah 09.00 ile 13.00 saatleri arasında kurs görmektedirler. 30 saat isteyen öğrenciler ise öğleden sonra 2 saat daha fazla ders görmektedirler. İngiltere’de dil eğitimi veren okullarının ders saatleri gibi eğitim süreleri de değişmektedir ve en az 4 hafta olan eğitim süresi 11 aya kadar çıkmaktadır.

İngiltere’de Dil Eğitimi almak istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilir, ücretsiz danışmanlık ile Dil okulu tercihinizi birebir görüşerek yapabilirsiniz.


%30'a varan indirimlerle İngiltere'de İngilizce öğren!

Dünyanın en iyi dil okullarında indirimli fiyatlarla İngilizce öğrenme fırsatını kaçırmayın! Bilgi almak için hemen tıklayın


YAZAR HAKKINDA
SI-UK Turkey

İngiltere üniversiteleri resmi başvuru merkezi SI-UK Türk öğrenciler için danışmanlık servisi vermektedir.