2017 Yılında En Çok Okunan 10 EDUMAG İçeriği

2017 Yılında En Çok Okunan 10 EDUMAG İçeriği

2017 yılı EDUMAG adına harika bir yıl oldu. Yazarlarımızın hazırladığı birbirinden güzel ve faydalı içerikler yayınladık. Bu içerikler arasından en çok beğenilen, en çok okunan ve sosyal medyada en çok dikkat çeken 10 tanesini sizler için derledik.

İşte karşınızda 2017 yılının en çok okunan 10 EDUMAG içeriği:

Not: Açıklama bölümündeki başlıklara tıklayarak ilgili içeriğe ulaşabilirsiniz.

10. Aile Yanı Konaklaması Hakkında Herkesin Bilmediği 13 Çarpıcı Unsur

10. Aile Yanı Konaklaması Hakkında Herkesin Bilmediği 13 Çarpıcı Unsur

Yurtdışı dil eğitiminde hepimizin en büyük sıkıntısı konaklama alternatifleridir. Hiç bilmediğiniz bir kültür, tanımadığınız insanlar, hiç tatmadığımız yemekler gibi bir çok etken var. Aile yanı konaklamasından korkmanızı ve ön yargı ile yaklaşmanızı sağlayacak ”el alemin evinde nasıl yaşarım, nasıl güvenirim?” sorularının cevabını sizlere sunuyoruz.

Aile Yanı Konaklaması Hakkında Herkesin Bilmediği 13 Çarpıcı Unsur

Burçin Aydoğan yazdı.

9. İspanya’da Erasmus Yapmanız için 15 Neden

9. İspanya’da Erasmus Yapmanız için 15 Neden

Erasmus değişim programıyla Avrupa’da bir veya iki dönem okumak istiyorsanız, İspanya tercihleriniz arasında bulunmalı. Geçen yıl Avrupa’da öğrenciler arasında yapılan bir ankette İspanya, Erasmus için en popüler ülke seçildi. Neden mi?

İspanya’da Erasmus Yapmanız için 15 Neden

Musa Umut Akdeniz Doğan yazdı.

8. Erasmus Pişmanlıktır!

8. Erasmus Pişmanlıktır!

Şimdi napayım yıkayım mı Erasmus hayallerinizi? Vazgeçireyim mi sizleri? Napacaksınız, sınava girmekten mi vazgeçeceksiniz? Siz de Work and Travel yapın canım!

Beni daha çok Work and Travel ve yurtdışı dil okulu yazılarımdan tanıyorsunuz ve her zaman yurtdışı eğitimlerini teşvik eden bir yazarken ”neden böyle bir şey dedi” diye düşüneceksiniz. Fakat birisinin size gerçekleri söyleme vakti geldi! Hazırsanız başlayalım.

Erasmus Pişmanlıktır!

Doğukan Helvacı yazdı.

7. Türk Lirası’nın Değerli Olduğu 10 Ülke

7. Türk Lirası’nın Değerli Olduğu 10 Ülke

Yeni bir seyahat planı yaparken en az gezeceğimiz yer kadar önemli bir diğer konu paramızın değeridir. Tüm planlarımızın tarih detayından, yapacağımız aktivitenin ne olacağına kadar hayallerimizi belirleyen şeylerden biri cebimizdeki paradır. Gideceğimiz ülkenin para birimlerine göre şekillenen anılarımız için Türk Lirası’nın değerli olduğu ülkeleri araştırdık. Bakalım listede hangi ülkeler var…

Türk Lirası’nın Değerli Olduğu 10 Ülke

Büşra Beşiroğlu hazırladı.

6. Yurtdışında İngilizce Öğrenebileceğiniz 7 Ülke

6. Yurtdışında İngilizce Öğrenebileceğiniz 7 Ülke

İngilizce, günümüz dünyasında hemen hemen herkesin az çok bilmesi gereken diller arasında yer alıyor. Seyahatlerde, çalışma yerinizde ve mesleğiniz icabı İngilizce öğrenme ihtiyacı duyabilirsiniz. Hal böyle olunca da ülkemizden yabancı dil öğrenmek isteyenler yurtdışına akın ediyor.

Yabancı dil öğrenmek için yurtdışında ”ülke seçimi” en belirleyici faktörlerden biridir. Eğer ki sizler de ”Yurtdışında İngilizceyi Nerede Öğrenirim?” gibi bir soruyla karşılaşıyorsanız, listedeki ülkeler sizlere yol haritası olacaktır.

Yurtdışında İngilizce Öğrenebileceğiniz 7 Ülke

Raşit Doğan yazdı.

5. Amerika’da Ucuza Alışveriş Yapacağınız 8 Giyim Markası

5. Amerika’da Ucuza Alışveriş Yapacağınız 8 Giyim Markası

”3 yıl boyunca vazgeçmediğim ve çocukluğumdan beri en büyük hayalim olan tıp bölümü ve yurtdışında tıp eğitimi hakkında edindiğim bilgileri sizlere aktardım.”

Amerika’da Ucuza Alışveriş Yapacağınız 8 Giyim Markası

Cansu Çekirdekoğlu yazdı.

4. Tıp Bölümü ve Yurtdışında Üniversite Eğitimi Hakkında Tüyolar

4. Tıp Bölümü ve Yurtdışında Üniversite Eğitimi Hakkında Tüyolar

Merhaba, ben Seray. Yurtdışında tıp eğitimi hakkında edindiğim bilgileri sizlere aktarmak istiyorum. Başlamadan önce, konuştuğum tüm doktorlardan duyduğum ortak bir cümleyi paylaşmak isterim…

Tıp Bölümü ve Yurtdışında Üniversite Eğitimi Hakkında Tüyolar

Seray Barlak yazdı.

3. Güvenilir Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Şirketleri

3. Güvenilir Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Şirketleri

Türkiye’deki yurtdışı eğitim danışmanlık şirketlerinin güvenilir olduğunu gösteren en önemli nokta UED üyesi bir şirket olmasıdır. UED (Uluslararası Eğitim Danışmanlıkları Derneği), Türkiye’deki kaliteli, güvenilir ve yüksek standartlarda hizmet veren yurtdışı eğitim danışmanlık firmaları tarafından 2001 yılında kurulan bir dernektir.

Bu dernek; alanında uzman, güvenilir, yüksek tecrübe ve bilgiye sahip, gerek çalışanları gerekse ilişkide bulundukları yurtdışı eğitim kurumları açısından yüksek standartları yakalamış şirketlerden oluşmaktadır. Bu şirketlerin listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Güvenilir Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Şirketleri

Nuri Demiroğlu hazırladı.

2. Amerika’da Türkiye’den Daha Ucuza Alabileceğiniz 3 Şey

2. Amerika’da Türkiye’den Daha Ucuza Alabileceğiniz 3 Şey

Çoğunuzun bildiği üzere Amerika’da çoğu şey Türkiye’ye oranla çok ucuz. Yazın Amerika’ya gitmeden önce size bir kaç bilgi vermek istedim. Amerika’da alışveriş tüyoları olarak neler ucuz, neleri nerelerden almalısınız sizlerle paylaştım.

Amerika’da Türkiye’den Daha Ucuza Alabileceğiniz 3 Şey

Zehra Bengüsu Arslan yazdı.

1. Almanya’nın En İyi 10 Üniversitesi

1. Almanya’nın En İyi 10 Üniversitesi

Eğitimin her noktasında Alman disiplini uygulamaları, çoğu Alman üniversitesini dünyanın sayılı okulları arasına katmıştır. Peki, son yayınlanan ”dünyanın en iyi üniversiteleri” listesine baktığımızda Almanya’nın en iyi 10 üniversitesine biraz daha yakından bakmaya ne dersiniz?

Almanya’nın En İyi 10 Üniversitesi

Efe Cuma Yavuzsoy hazırladı.

YAZAR HAKKINDA
EDUMAG

EDUMAG size keyifli ve yararlı yurtdışı eğitim içerikleri sunan bir sosyal içerik platformudur.