Üniversite Öğrencisiyken Yurtdışında Yaşayabileceğiniz 6 Harika Deneyim

Üniversite Öğrencisiyken Yurtdışında Yaşayabileceğiniz 6 Harika Deneyim

Üniversite öğrencisi olmak, hayatta karşınıza belki bir kez çıkabilecek fırsatları değerlendirebilmeniz için çeşitli kolaylıklar sağlar. Yurtdışına giderken vize alma kolaylığı sağlanması, bazı programların öğrenci indirimlerinden yararlanabilme ve programlara sadece öğrencilerin katılabiliyor olması gibi. Bunun yanı sıra, öğrencilikte bu deneyimleri yaşamanız için daha çok zaman ve enerjiniz olur.

1. Erasmus

1. Erasmus

Öğrenci değişim projesi olan Erasmus, üniversite öğrencileri için muhteşem bir deneyim sunar. Erasmus’a gitmek isteyen öğrencilerin üniversite genel not ortalamasını yüksek tutması ve İngilizce altyapısının olması gerekir. Projeye katılan öğrenciler, yurtdışındaki bir üniversitede kendi bölümünde bir veya iki dönem kalarak eğitimlerine devam ederler. Erasmus öğrencileri, eğitim dönemi sırasında Avrupa Birliği’nin ülkelere ayırdığı fondan maddi destek alırlar.

Erasmus hakkında en güncel bilgilere ve ülke ülke en önemli detaylara Erasmus sayfasından erişebilirsiniz.

2. Interrail

2. Interrail

Sırt çantanızı alıp, özgür bir şekilde ülke ülke gezmek mi istiyorsunuz? Gittiğiniz ülkede satın alacağınız tren biletlerine göre çok daha uygun fiyatlara satın alabileceğiniz Interrail bileti ile kendi rotanızı çizerek, ücretsiz tren yolculuğu keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz. Çeşitli seçeneklerin bulunduğu Interrail paketlerinden birini seçerek siz de kısa sürede çok fazla ülke gezebilirsiniz.

İnterrail seyahatinize çıkmadan önce İnterrail Yapacaklar için Hayat Kurtaran 7 Tüyo galerisinde faydalı bilgiler bulabilirsiniz.

3. Work and Travel

3. Work and Travel

Work and Travel, üniversite öğrencilerine Amerika’da hem sezonluk bir işte çalışma hem gezme fırsatı sunar. Amerikan yaşamı ve kültürü başta olmak üzere birçok değişik kültürü birebir yaşama imkanı sağlayan bir kültürel değişim programıdır. Yurtdışında iş deneyimi yaşayarak kendi ayaklarınız üzerinde durmayı öğrenebilirsiniz.

Work and Travel hakkında doğru bilinen yanlışlara ve en önemli detaylara A’dan Z’ye Work and Travel makalesinde bulabilirsiniz.

4. Yurtdışında Dil Eğitimi

4. Yurtdışında Dil Eğitimi

İyi bir işe girebilmek ve kariyerinizde hızla ilerleyebilmek için özellikle ortak dil olarak kabul edilen İngilizce’ye ana diliniz gibi hakim olabilmeniz gerekiyor. Akıcı bir İngilizceye sahip olabilmek için en doğru çözüm İngilizceyi ana dil olarak konuşulduğu ülkelerden birinde eğitim alarak ve yaşayarak öğrenmektir.

Yurtdışında dil eğitimi hakkında doğru bilinen yanlışlara ve ülke ülke en önemli detaylara Yurtdışında Dil Okulu içeriklerinden ulaşabilirsiniz.

5. Yurtdışında Yüksek Lisans - Master

5. Yurtdışında Yüksek Lisans - Master

Üniversite eğitiminin iş bulma olanakları karşısında yetersiz kalması, öğrencileri alanlarında veya farklı alanlarda master programlarına katılmaya zorlamaktadır. Ayrıca master, birçok öğrenci için eğitimde son durak olduğundan dolayı masterlarını yurt dışında yapanların iş bulma şansları daha yüksektir. Bu eğitimi yurt dışında alma eğilimi son zamanlarda yaygınlaşmıştır.

Yurtdışında yüksek lisans hakkındaki içeriklere Yurtdışında Yüksek Lisans sayfasından ulaşabilirsiniz.

6. Sertifika ve Diploma Programı

6. Sertifika ve Diploma Programı

Belli bir konuda uzmanlaşmanızı sağlayan, iş hayatı açısından yüksek lisans programlarına alternatif olarak değerlendirilmesi gereken programlardır. Farklı bir alanda yeteneklerinizi geliştirmek veya yeni bir alanda kariyer yapmak istiyorsanız sertifika programları sizin için ideal bir seçim olacaktır. Genellikle üniversiteyi yeni bitirmiş kişilerin yoğun katıldıkları bu programlar, halihazırda işi olan ama kişisel ve mesleki gelişimleri için zamanları sınırlı olan pek çok kişi için mükemmel fırsatlar sunmaktadır.


%30'a varan indirimlerle yurtdışında İngilizce öğren!

Dünyanın en iyi dil okullarında indirimli fiyatlarla İngilizce öğrenme fırsatını kaçırmayın! Bilgi almak için hemen tıklayın

YAZAR HAKKINDA
Nuri Demiroğlu

“Eğer maceranın tehlikeli olduğunu düşünüyorsan, rutini dene; ölümcüldür.” Paulo Coelho