İsim
Eda Derman
Hakkında
EDUMAG Editörü

YAZARIN İÇERİKLERİ

Dubai’de Dil Eğitimi Rehberi

Dubai’de Dil Eğitimi Hakkında Yurtdışında İngilizce dil eğitiminin son 2-3 yıldır en çok sorulan ve trend olmaya aday yeni destinasyonlardan biri kesinlikle Dubai’dir. İngilizcenin ana dil olmadığı bir ülkede, İngilizce öğrenmek nasıl mümkün olabilir ki diye önyargı ile yaklaşmayın. Dubai beklemediğiniz pek çok fırsatı bir arada bulabileceğiniz, İngilizce öğrenirken uluslararası bir kültürde yaşam deneyimi kazanacağınız […]

Malta Dil Okulları 1 Haziran’da Açılıyor!

2021 Mart ayında Covid-19 önlemleri kapsamında Malta dil okulları online eğitime geçmişti. Malta hükümetinin yeni aldığı karara göre, Malta’da dil okulları 1 Haziran 2021 tarihi itibari ile yüz yüze eğitime geçecek. Malta’da ingilizce eğitimi almak isteyen öğrenciler için Malta vize işlemlerinin de en kısa süre içerisinde başlaması öngörülüyor. Yeşil pasaportlu öğrenciler vize almalarına gerek olmadan […]

Kanada Vizesi Hakkında En Çok Sorulan 8 Soru!

Kanada, yaşamak için dünyanın en iyi ülkeleri arasında ilk sıralarında yer almaktadır. Yüksek refah seviyesi, eğitim kalitesi, son yıllarda izlediği iyimser nitelikli göçmen politikaları ve hem dil okulları, hem de akademik anlamda çok geniş bir yelpazeye sahip olmasıyla, öğrenciler tarafından çok fazla tercih edilen bir lokasyondur. Bu kadar yüksek standartlı bir ülke için de vize […]

2020 Yazında Work and Travel Katılımcılarının Vergi İadesi Hakkında Bilgilendirme Webinarı

2020 yazında ABD’de Work and Travel programına katılmış öğrencilerin, vergi iadesi ile ilgili tüm sorularına cevap bulabilecekleri Sprintax firmasının katkılarıyla, tamamen ücretsiz ve herkesin katılabileceği online seminer gerçekleştirilecektir. Bu online seminerde, kimlerin 2020 vergi iadesinden yararlanabileceği, nasıl vergi iadesi alınabileceği,  FICA, değiştirilmiş iadeler, Sprintax’taki yeni özellikler ve çok daha fazlası gibi konular ele alınacaktır. Sprintax’ın […]

Neden Wyoming’de Work and Travel Yapmalıyım?

Amerika’nın kuzeybatısında, Rocky Dağları’nın yanında bulunan bir eyalettir Wyoming. Eyaletin 3’te 2’si Rocky Dağları ile kaplıdır. Amerika’nın yüzölçümü bakımından en büyük eyaletlerinden biri olan Wyoming, nüfus sayısı bakımından en az nüfuslu eyaletlerden biridir. Work and Travel programına gidecekler için de popüler lokasyonlardan biri olan Wyoming’i gelin birlikte 5 maddede inceleyelim!

Corona Virüs Sonrası Yurtdışı Eğitim Programları Nasıl Etkilendi?

Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Corona virüsü nedeniyle olağanüstü bir dönemden geçmekteyiz. İlk ortaya çıkışında neredeyse hayatı durma noktasına getirse de, ülkemizde ve dünyada yeni normal hayata geçiş yapıldı. Virüsle mücadelemiz gün geçtikçe daha olumlu sonuçlara yol açıyor ve gün geçtikçe bu virüsle yaşamaya alışır hale geliyoruz. Ülkeler, virüs nedeniyle Dünya çapında ekonomik […]

İlklerin Şehri Chicago Hakkında 10 İlginç Bilgi

Gökdelenler şehri olarak bildiğimiz Chicago hakkında birçoğumuzun ilk kez duyacağı bu ilginç bilgilere göz atalım.

Amerika’da Dil Eğitimi Rehberi

İngilizce dil eğitiminde köklü okullar, farklı şehir seçenekleri ve binlerce dil okulu ile Amerika, öğrencilere sayısız seçenek sunmaktadır.

35 Yaşına Gelmeden Önce Çıkmanız Gereken 16 Seyahat

20 yaşınızda yapabileceklerinizle, 40 yaşınızda yapabilecekleriniz, yaşayacaklarınız aynı olamaz bu yüzden her şeyi zamanında yapmalısınız.

Kusursuz Bir Seyahat için 34 Tavsiye

Seyahatlerinizde hatalarınızı önleyecek, keyifli ve kusursuz bir seyahat etmenizi sağlayacak tecrübeli seyahat tüyolarını bir araya getirdim.

Yurtdışında Ucuz Seyahat Etmenin En İyi 20 Yolu

Seyahat etmeyi çok seviyoruz ama dolar desen ayrı, euro desen almış başını gidiyor. Hal bu durumdayken işte size yurtdışında ucuz seyahat etmenin yolları.

Gezilecek En Ucuz 10 Ülke

Döviz almış başını gidiyorken, neden farklı ve ucuz ülkeleri keşfetmiyoruz? Dünya keşfedilmeyi bekleyen yüzlerce ülkeyle dolu. Gezilecek en ucuz 10 ülke.

Yurtdışında Katılmak İsteyeceğiniz En İyi 5 Ücretsiz Yürüyüş Turu

Free Walking Tour, yani ücretsiz yürüyüş turları, gün geçtikçe tüm dünyada yaygınlaşmaya başlayan bu turlar bedava gezi rehberliği sunuyor.

Yurtdışında Ucuz ve Bedava Konaklama için 8 Uygulama

Yurtdışı seyahat masraflarımızı çok ucuza hatta bedavaya getirsek çok güzel olmaz mıydı? Yurtdışında ucuz ve bedava konaklama için birçok uygulama var.

Amerika’da Büyüleneceğiniz Bir Eğlence Parkı: Universal Studios Hollywood

Amerika maceram boyunca beni tüm atmosferiyle büyüleyen ve her anıyla beni heyecanlandıran yerlerden biri de Los Angeles'taki Universal Studios Hollywood gezimdi.

Work and Travel: Vergi İadesi Hakkında Bilmeniz Gereken 4 Şey

Work and Travel yapacakların belki de en çok merak ettiği sorulardan biri de vergi iadesidir. Amerika vergi iadesi hakkında bilmeniz gereken 4 şey.

Work and Travel: Amerika’da Yollar, Trafik, Benzin ve Polisler

Amerika'ya gidecek Work and Travel öğrencilerinin bazıları Amerikada araba kullanmak ister. Fakat Amerika'da trafik kurallarını ve farklılıklarını bilmek zorundasınız.

12 Adımda Work and Travel Bavul Hazırlığı

Work and Travel ile Amerika'ya giderken bavul hazırlama, kolay gibi gözüken ama en çok düşündüren şeylerden biridir. Bavula neler koymalıyız? Yanımıza neler almalıyız?

Work and Travel Günlüğüm: Hayallerinize İnanın!

Work and Travel mı? Daha kendi ülkemde hiçbir yerde çalışmamışken, Amerika gibi bir ülkede çalışmak mı? Yapamam dediğim onca şey ve işte sonrası..

Work and Travel: Cankurtaranlık

Cankurtaranlık denince aklınıza ilk sahil, deniz, kum ve güneş geliyorsa, bilin ki çok film izlemişsiniz. Work and Travel kapsamındaki cankurtaranlık çok daha farklı!