İsim
Eda Derman
Hakkında
EDUMAG Editörü

YAZARIN İÇERİKLERİ

Corona Virüs Sonrası Yurtdışı Eğitim Programları Nasıl Etkilendi?

Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Corona virüsü nedeniyle olağanüstü bir dönemden geçmekteyiz. İlk ortaya çıkışında neredeyse hayatı durma noktasına getirse de, ülkemizde ve dünyada yeni normal hayata geçiş yapıldı. Virüsle mücadelemiz gün geçtikçe daha olumlu sonuçlara yol açıyor ve gün geçtikçe bu virüsle yaşamaya alışır hale geliyoruz. Ülkeler, virüs nedeniyle Dünya çapında ekonomik […]

İlklerin Şehri Chicago Hakkında 10 İlginç Bilgi

Gökdelenler şehri olarak bildiğimiz Chicago hakkında birçoğumuzun ilk kez duyacağı bu ilginç bilgilere göz atalım.

Amerika’da Dil Eğitimi Rehberi

İngilizce dil eğitiminde köklü okullar, farklı şehir seçenekleri ve binlerce dil okulu ile Amerika, öğrencilere sayısız seçenek sunmaktadır.

35 Yaşına Gelmeden Önce Çıkmanız Gereken 16 Seyahat

20 yaşınızda yapabileceklerinizle, 40 yaşınızda yapabilecekleriniz, yaşayacaklarınız aynı olamaz bu yüzden her şeyi zamanında yapmalısınız.

Kusursuz Bir Seyahat için 34 Tavsiye

Seyahatlerinizde hatalarınızı önleyecek, keyifli ve kusursuz bir seyahat etmenizi sağlayacak tecrübeli seyahat tüyolarını bir araya getirdim.

Yurtdışında Ucuz Seyahat Etmenin En İyi 20 Yolu

Seyahat etmeyi çok seviyoruz ama dolar desen ayrı, euro desen almış başını gidiyor. Hal bu durumdayken işte size yurtdışında ucuz seyahat etmenin yolları.

Gezilecek En Ucuz 10 Ülke

Döviz almış başını gidiyorken, neden farklı ve ucuz ülkeleri keşfetmiyoruz? Dünya keşfedilmeyi bekleyen yüzlerce ülkeyle dolu. Gezilecek en ucuz 10 ülke.

Yurtdışında Katılmak İsteyeceğiniz En İyi 5 Ücretsiz Yürüyüş Turu

Free Walking Tour, yani ücretsiz yürüyüş turları, gün geçtikçe tüm dünyada yaygınlaşmaya başlayan bu turlar bedava gezi rehberliği sunuyor.

Yurtdışında Ucuz ve Bedava Konaklama için 8 Uygulama

Yurtdışı seyahat masraflarımızı çok ucuza hatta bedavaya getirsek çok güzel olmaz mıydı? Yurtdışında ucuz ve bedava konaklama için birçok uygulama var.

Amerika’da Büyüleneceğiniz Bir Eğlence Parkı: Universal Studios Hollywood

Amerika maceram boyunca beni tüm atmosferiyle büyüleyen ve her anıyla beni heyecanlandıran yerlerden biri de Los Angeles'taki Universal Studios Hollywood gezimdi.

Work and Travel: Vergi İadesi Hakkında Bilmeniz Gereken 4 Şey

Work and Travel yapacakların belki de en çok merak ettiği sorulardan biri de vergi iadesidir. Amerika vergi iadesi hakkında bilmeniz gereken 4 şey.

Work and Travel: Amerika’da Yollar, Trafik, Benzin ve Polisler

Amerika'ya gidecek Work and Travel öğrencilerinin bazıları Amerikada araba kullanmak ister. Fakat Amerika'da trafik kurallarını ve farklılıklarını bilmek zorundasınız.

12 Adımda Work and Travel Bavul Hazırlığı

Work and Travel ile Amerika'ya giderken bavul hazırlama, kolay gibi gözüken ama en çok düşündüren şeylerden biridir. Bavula neler koymalıyız? Yanımıza neler almalıyız?

Work and Travel Günlüğüm: Hayallerinize İnanın!

Work and Travel mı? Daha kendi ülkemde hiçbir yerde çalışmamışken, Amerika gibi bir ülkede çalışmak mı? Yapamam dediğim onca şey ve işte sonrası..

Work and Travel: Cankurtaranlık

Cankurtaranlık denince aklınıza ilk sahil, deniz, kum ve güneş geliyorsa, bilin ki çok film izlemişsiniz. Work and Travel kapsamındaki cankurtaranlık çok daha farklı!