İsim
Nuri Demiroğlu
Hakkında
Küçük yaşta Dünya Atlası’na bakıp hayaller kuran Nuri, yabancı dillere, seyahat etmeye ve farklı kültürleri tanımaya merak duyuyor. Bursa’da yaşayan EDUMAG editörü, birçok farklı konuda içerikler üretmekte.

YAZARIN İÇERİKLERİ

Biden Trump’ın Vize Yasaklarını Kaldırdı

Başkan Joe Biden, eski başkan Trump’ın ABD’de yaşama ve çalışma izni olan geçici yabancı işçilere verilen vizelere getirdiği kısıtlamaları kaldırdı.

Corona Virüs Work and Travel Programını Etkiler Mi?

Korona Virüs ile ilgili gelişmeler Work and Travel adayları için şu günlerde kafa karışıklığına neden olmaktadır.

Malta Dil Okulu Ödüllü Büyük Malteser Yarışması Başladı!

Ücretsiz Malta'da İngilizce kursu kazanabilirsiniz. Üstelik konaklama, havaalanı transferi ve çok daha fazlasıyla birlikte.

2019 Yurtdışı Eğitim Ödüllerini Kazananlar Belli Oldu!

Yurtdışı eğitim sektörünün oscarları sahiplerini buldu! ST Star Awards ödülleri geçtiğimiz gün açıklandı.

Work and Travel Fotoğraf Yarışması Başladı!

Work and Travel fotoğraf yarışması başladı. ABD ve WAT deneyimlerini paylaşacak öğrenciler Instagram'da ödül için yarışıyor.

“YÖK Yabancı Dil Eğitim Bursu” 2019 Başvuruları Başladı

YÖK tarafından bu yıl bursu almaya hak kazanan öğretim elemanlarına 2 ay ile 6 ay arasında iyi miktarda burs desteği sağlanacaktır.

Work and Travel için En Faydalı 3 Instagram Hesabı

Work and Travel hakkında güvenilir bilgi bulabileceğiniz birkaç faydalı Instagram hesabından bahsettim.

Koç Üniversitesi Girişimcilik Yarışması LEAP Başlıyor!

Koç Üniversitesi IES Kulübü'nün bu yıl 3. sünü düzenleyeceği girişimcilik yarışması LEAP başlıyor.

İstanbul Üniversitesi Yurtdışı Eğitim Programı Etkinliği Başlıyor!

Yurtdışı Eğitim Programı etkinliğinde Yurtdışında Lisans, Yüksek Lisans, Interrail, AIESEC, Erasmus, Dil Okulu, Dil Kursu konuları konuşulacak.

İrlanda’da Dil Eğitimi Rehberi

En misafirperverler halklar alanında ödül kazanmış olan İrlanda, son 4 sene içinde İngilizce dil eğitiminde Türk öğrenciler arasında daha çok bilinmeye başlamış ve yıldızı parlayan ülkeler arasına girmiştir.

Malta’da Dil Eğitimi Rehberi

Dünyanın en güzel ada ülkelerinden olan Malta'da dil eğitimi hakkında rehber içeriğimizi ziyaret etmeden yurtdışında dil eğitimi almaya karar vermeyin

Londra’da Dil Kursu Ödüllü Instagram Yarışması Başladı!

EDUMAG ile yurtdışında birçok öğrenciye burslu eğitim veren Kaplan dil okulları, şimdi de aranızdan bir kişiye 2 hafta Londra'da dil kursu hediye ediyor!

Kanada Dil Okulu Burslu Yarışmamız Sonuçlandı!

Vee Kanada Dil Okulu Ödüllü İçerik Yarışması kazananı belli oldu. Yarışma haberini ilk kez duyanlar için kısa bir bilgilendirme yapalım.

StudyExpo Yurtdışı Eğitim Fuarı Başlıyor!

Dünyanın dört bir yanından gelen onlarca okul StudyExpo Yurtdışı Eğitim Fuarı ile öğrencilerle buluşuyor.

7 Adımda Yurtdışında Dil Okulu Seçimi

Yurtdışında dil okulu araştırmaları başladı. Peki ama bir tercihte bulunmadan önce nelere dikkat etmek gerekiyor?

Kanada Dil Okulu Ödüllü İçerik Yarışması Başladı!

Kanada dil okulu ödüllü yarışmamız başladı! Kanada'da doğa ile iç içe harika bir şehirde ücretsiz İngilizce eğitim almaya ne dersin? Hem de konaklama dahil.

Daha Önce Tecrübe Etmiş Kişilerden Amerika’daki Çalışma Hayatına Dair Enteresan Detaylar

Bizim için uzak diyarları temsil eden ABD, aynı zamanda sosyal alışkanlıkların da farklı olabildiği bir ülke. Dolayısıyla iş hayatını da merak etmek kaçınılmaz oluyor.

2017 Yılında En Çok Okunan 10 EDUMAG İçeriği

Yazarlarımızın hazırladığı içerikler arasından 2017'de en çok okunan ve sosyal medyada en çok dikkat çeken 10 tanesini sizler için derledik.

ABD ile Vize Krizi Çözüldü!

Amerika'da eğitim alacak ve Work and Travel programına katılacak öğrencilere müjde! ABD ve Türkiye arasında yaşanan vize krizinde nihayet mutlu sona ulaşıldı.

2018’in En İyi Seyahat Listesi Yayınlandı

Dünyanın bir numaralı seyahat rehberlerinden Lonely Planet, 2018’in en iyi seyahat listesini açıkladı!

2018’de Dünyada Gezilecek En İyi 10 Şehir Belli Oldu!

Seyahat rehberi Lonely Planet, 2018'de dünyada gezilecek en iyi 10 şehir listesini seçti. Amerika'dan Asya'ya 2018’in en iyi şehirleri listesi şöyle:

”Yılın En Başarılı Dil Okulu” Ödülleri Sahiplerini Buldu!

UED'nin düzenlediği 2017 en iyi dil okulu ödülleri sahiplerini buldu. Türk öğrenciler ve eğitim danışmanlık şirketleri tarafından seçilen en iyi yurtdışı dil okulları şöyle.

2017 En İyi İngilizce Dil Okulu Ödülü Açıklandı!

Yurtdışı eğitim sektöründen binlerce seçmenin katıldığı Study Travel Magazine Ödülleri'nde yılın en iyi İngilizce dil okulu belli oldu.

2017 Yurtdışı Eğitim Oscarı Türk Acentasının Oldu!

Uluslararası eğitim sektörünün oscarları dağıtıldı! Bu yıl yurtdışı eğitim acentası dalında ülkemize yeni bir ödülün geldiğini gururla duyurmaktayız.

İngilizce Seviyenizi Merak Mı Ediyorsunuz? Ücretsiz IELTS Sınavını Deneyin!

İstanbul'da düzenlenecek ücretsiz IELTS Pretest ile IELTS Dinleme, Okuma ve Yazma bölümlerini deneyimleyip seviyenizi öğrenebilirsiniz!

İngilizceniz Hangi Seviyede? Ücretsiz IELTS Sınavı ile Test Edin!

Ankara’da düzenlenecek ücretsiz IELTS Pretest ile IELTS Dinleme, Okuma ve Yazma bölümlerini deneyimleyip İngilizce seviyenizi öğrenebilirsiniz!

Interrail Yapacaklara 10 Etkili Tavsiye

Interrail yapacaklara tavsiyeler verirken en çok da interrail anılarımdan yola çıkmaya çalıştım.

Kanada’da Suriyeli Öğrencilere Tam Burs!

ILAC İngilizce Dil Okulu ve Daughters for Life vakfı iş birliği ile ilk misafirleri olan 5 Suriyeli kız öğrenciyi Kanada Toronto Havaalanı’nda karşıladı.

EDUMAG Kullanım Kolaylığı

EDUMAG'tan nasıl tam anlamıyla faydalanabilirsiniz? Kullanıcılar için ne tür imkanlar bulunuyor? Kullanıcı girişini nasıl yapabilirsiniz?

Benim Gözümden Erasmus+ Fotoğraf Yarışması

Türkiye Ulusal Ajansı, Erasmus+ Programının 30. yılında yararlanıcıların deneyimlerini ve kazanımlarını anlatabilmeleri için Benim Gözümden Erasmus+ adlı fotoğraf yarışması düzenliyor.

Malta’da Eğitim Almadan Mutlaka Bunları Okuyun!

Malta, yurtdışı eğitim seçenekleri arasında son 10 yıldır artan bir oranla yerini aldı. Malta dil okulları denildiğinde birçok kişinin aklına tatil gibi düşünceler gelebilmektedir.

Gençler Sosyal Medyada Yurtdışı Eğitim Kazanmak için Yarışacak!

IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları kapsamında gençler sosyal medya yarışmalarıyla yurtdışında eğitim kazanma şansı yakalayacak.

Yurtdışı Eğitim Fuarları İnternet Ortamına Taşındı!

Endless Fairs, online fuarcılık hizmeti ile Türkiye'de her yıl düzenlenen yurtdışı eğitim fuarlarına katılmakta zorluk yaşayan öğrencilerin imdadına yetişiyor.

Gençler Daha İyi Bir Gelecek için Yola Çıkıyor!

IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları Başlıyor! Daha iyi bir iş, daha iyi bir maaş ve daha iyi bir gelecek isteyen gençler, yurtdışında eğitim almak için yollara düşüyor.

Türkiye’de Erasmus’tan 13 Yılda 450 Bin Kişi Faydalandı!

Türkiye'de 2004 yılında uygulanmaya başlanan Erasmus'tan, 2017 sonuna kadar yurtdışında eğitim, öğretim, staj ve gönüllülük faaliyetlerine katılan sayısı 450 bini aşacağı öngörülüyor.

StudyExpo Fuarı ile İngiltere’ye Gidecek 10 Kişiden Biri Siz Olun!

Yurtdışında eğitim düşünen öğrencilerin heyecanla beklediği StudyExpo fuarı 10 kişiyi İngiltere'de dil eğitimine gönderiyor.

Güvenilir Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Şirketleri

Türkiye'de yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti veren onlarca şirket bulunmaktadır. Ancak kayıt alma yetkisine sahip olan her danışmanlık şirketi aynı zamanda güvenilir şirket demek değildir.

2019’da Kaçırmamanız Gereken En İyi Yurtdışı Eğitim Fuarları

Kariyerimize ve hayallerimize uzanırken yurtdışı eğitim danışmanlık şirketleri dışında en çok yardım aldığımız yer yurtdışı eğitim fuarları oluyor. Yurtdışı eğitim fuarları 2019 takvimi.

Yurtdışı Eğitim Düşünenlerin StudyExpo Fuarı’na Katılması için 10 Neden

StudyExpo Fuarları, Türkiye'de her yıl düzenlenen yurtdışı eğitim fuarları arasına bu yıl bambaşka bir konseptle dahil oluyor.

9 Milyon Kişinin Hayatı Erasmus Programıyla Değişti!

AB üyesi ülkeler ile üye olmayan ülkeler arasında hayata geçirilen eğitim ve gençlik programı Erasmus bu yıl 30. yılını da geride bırakacak.

Uçak Biletlerinin En Ucuz ve En Pahalı Olduğu Aylar Açıklandı!

2016 yılı uçak seyahatleri raporu açıklandı. Hazırlanan raporda 2016 yılı içerisinde en ucuz aylar ile en pahalı aylar dikkatleri çekti.

Başarılı Öğrenciye Yarıyıl Tatilinde İngiltere’de Dil Eğitimi Ödülü

Biltes Koleji tüm sınavlarında başarılı olan öğrencisi İpek Kıvılcım Aktaş’ı ödül olarak sömestre tatilinde İngiltere’ye dil eğitimi almaya gönderiyor.

Dublin’de Keyifle Kitap Okuyabileceğiniz 11 Kitabevi

Bazen kitap kadar iyi bir arkadaş yoktur. Eğer bir de bulunduğunuz yer İrlanda'nın edebiyat şehri olan Dublin ise keyfine doyum olmaz.

Yılın En İyi Dil Okulu Ödülleri Sahiplerini Buldu!

UED Agency Awards of Turkey, yurtdışında en kaliteli eğitim ve hizmeti sunduğuna inanılan okulları ödüllendiriyor. Bu yılın da en iyi dil okulları belirlendi.

ST Star Awards 2016 Ödüllerinde UED’ye Büyük Onur!

Uluslararası eğitim sektörünün “Oscar”ları olarak kabul edilen ST Star Awards 2016 ödülleri Londra'da yapılan galada sahiplerini buldu.

Erasmus Bir Film Olsaydı, Fragmanı Böyle Olurdu!

Erasmus anılarını kayda alan bir öğrenci, tüm Erasmus ile ilgilenenleri heyecanlandırmak için kendi anılarını bir film gibi hazırlar.

Pişman Olmamak için 30 Yaşına Gelmeden Önce Yapmanız Gereken 15 Şey

"Bizden geçti artık" dememek için hayatınızı ertelemeyin! Çünkü sonrasında çok bahaneniz olacak. 30 yaşına girmeden hemen yapmaya başlamanız gereken 15 şey.

Avrupa Ülkeleri Arasındaki 35 Sınır Fotoğrafı

Schengen Anlaşması'ndan sonra Avrupa ülkeleri arasında kaldırılan sınırlar, görenlerini ''Sınırlar gerçekten gerekli mi?'' diye düşündürüyor.

Amerika’da Başınızı Derde Sokabilecek 10 Davranış

Amerika'ya gitmeden oranın tipik özelliklerinden başınıza sorun açabilecek olanlarına ve size vereceğimiz küçük ipuçlarına bir göz atın.

Ekşi Sözlük’te Erasmus Hakkında Girilen En İlginç 10 Entry

Erasmus hakkında Ekşi Sözlük'te yazılan en ilginç entry ve yorumları okuyunca hem bilgi edinecek hem eğleneceksiniz.